De basis van een leven vol energie, plezier en gezondheid is goede voeding, beweging, relaxen, ontstressen en slaap, stelt Dr. Mark Hyman, een van de meest bekende specialisten in Functional Medicine, in zijn boek Eat Fat Get Thin.

De impact van te veel stress en te weinig slaap mogen niet verwaarloosd worden. Het ervaren van stress zorgt namelijk voor productie van het hormoon cortisol. Cortisol maakt dat je buikvet gaat opslaan, dat je behoefte hebt aan suiker en dat je op emotie gaat eten. Met als gevolg een hogere kans op overgewicht en ziektes. Een gebrek aan goede nachtrust stimuleert weer hormonen die je hongerig maken en je vet helpen opslaan. Een gezond metabolisme? Krijg je dus niet bij te veel stress en te weinig slaap. Zaak dus om een goede slaap en minder stress te bevorderen in jouw leven. Maar hoe doe je dat?
Werken aan jezelf? Fitter? Beter? Misschien is dit assortiment net wat je zoekt. Klik voor aanbiedingen en bestsellers op de link Wat moet je gezien hebben bij Vera’s Lifestyle Wereld
De invloed van te weinig slaap en teveel stress op jouw metabolisme. Ik leg het je uit. Kijk je even mee?
Tips om stress te minderen en slaap te verbeteren
Slaap en ontspanning … twee belangrijke bouwstenen voor een beter metabolisme en minder honger. Belangrijk voor je gezondheid en om gewicht kwijt te raken. Hoe bouw je dat in? Dr. Mark Hyman komt met een aantal tips die je een voor een kunt nalopen in zijn boek Eat Fat Get Thin. Dit boek is gebaseerd op het ketogeen dieet. En vergelijkbaar met wat mijn wellness & business coaching met It Works inhoudt. Ook Hyman raadt goede supplementen aan naast gezonde voeding … en wij weten hoeveel effect een juiste combinatie aan natuurlijke voedingsstoffen op iemand kan hebben.
Heb jij ook een kickstart nodig naar een betere leefstijl? In mijn facebookgroep vind jij Nederlandse e-werkboekjes die jou verder helpen met het bepalen van jouw gezonde (keto)leefstijl, zoals het Fit & Fab ‘Lekker in je Vel’ Plan. Alles in het Nederlands, dus handig als jij Engelse boeken niet zo fijn vindt om door te nemen. Kijk voor de link naar mijn gratis werkgroep op Facebook verderop in deze blog.
Dr. Mark Hyman heeft meer bestsellers geschreven over beter in je vel zitten en de kracht van goede voeding. Hij stuurt een groot team aan als onder meer Medical Director van Cleveland’s Medical Center voor Functional Medicine. Bij Functional Medicine kijk je naar de fysieke en emotionele staat van de mens, inclusief de genetische aanleg. Je neemt het volledige individu mee, zoals die in de samenleving staat en functioneert.
Een aantal adviezen van Dr. Mark Hyman als het gaat om het reduceren van stress en verbeteren van je rust zijn:
- Mik op minimaal 7 á 8 uur slaap per nacht. Het kan zijn dat jij meer nodig hebt. Probeer uit wat bij jou past.
- Bouw een goede gewoonte op. Ga elke dag rond hetzelfde tijdstip slapen. Sta elke dag rond hetzelfde tijdstip op.
- Gebruik je bed alleen voor het slapen en de romantiek.
- Zorg voor een rustige, vredige slaapruimte. Geen rommel, drukke kleuren, etc.
- Krijg minimaal 20 minuten zon elke dag. Het liefst in de morgen. Dit zorgt ervoor dat jouw brein chemicaliën loslaat die jouw slaapritme bevorderen.
- Vermijd heldere beeldschermen een uur tot twee uur voor het slapengaan, zodat de aanmaak van melatonine – en daardoor je slaap – niet verstoord wordt.
- Probeer lage, blauwe spectrum lampen om je brein te helpen resetten en de aanmaak van melatonine te bevorderen, ca drie uur voor het slapengaan.
- Reset je zenuwstelsel voor het slapen gaan met een speciale acupressuur mat. Het helpt je ontspannen.
- Elektromagnetische velden kunnen je slaap verstoren. Zet je Wifi uit. Plaats geen telefoon of radio naast je bed. Er bestaan speciale matten die je helpen aarden, als uitzetten van apparaten in jouw huis je niet voldoende helpt.
- Zorg voor een rustig brein. Leg een notitieboekje of agenda naast je bed, zodat je meteen wat aantekeningen kwijt kunt. Dat scheelt onthouden. En maakt inslapen gemakkelijker.
- Licht rekken en strekken of yoga helpen je ontspannen vlak voor bed.
- Ontspannen kan ook met minimaal 5 minuten en het liefst 30 minuten voor het slapen gaan met bijvoorbeeld yoga, meditatie, ademhalingsoefeningen, chanten (monotoon zingen), een detoxbad, sauna of stoombad
- Verwarm je lichaam. Eventueel met een kruikje of elektrische deken. Dit verhoogt je lichaamstemperatuur en triggert de juiste chemicaliën voor een goede nachtrust.
- Kruiden kunnen ook helpen ontspannen, zoals passiebloem of valeriaan.
- Je kunt supplementen gebruiken, zoals melatonine of magnesium.
Elke dag resetten?
Volgens Mark Hyman zou je ernstig na moeten denken over jouw leefstijl en hoe jij überhaupt je tijd besteedt als je dagelijks niet 5 tot 10 minuten per dag kunt stoppen, even stil kunt zijn, en kunt resetten. Hij heeft gelijk. Uit ervaring weet ik, hoe erg je jezelf voorbij kunt lopen. Omdat je werk je in beslag neemt. Omdat je gezin je in beslag neemt. Omdat ‘leuke dingen doen’ je in beslag nemen. Hierdoor verschuift snel de aandacht van jouw eigen behoeften naar al het andere. Tijd en aandacht besteden aan je lichaam is noodzakelijk. Tijd en aandacht besteden aan jouw functioneren is belangrijk. Elke dag. Met aandacht. Anders veroorzaak je meer gedoe, dan het gedoe waar jij je mee bezighoudt.
Natuurlijk … het kan zijn dat het even niet gaat. Door drukte waar jij geen invloed op kunt uitoefenen. Maar realiseer jij je wel dat je goede gewoonten inbouwt voor jezelf. Houd de 21/90 regel in de gaten: 21 dagen voor het aanleren van een gewoonte, 90 dagen voor het aanleren van een nieuwe leefstijl. Ernaast zitten mag. Maar herpak jezelf. Leer voor jezelf goede gewoonten aan.
Een goede gewoonte zou dus kunnen zijn, dat je ’s ochtends die 30 minuten passende beweging voor jezelf pakt (hierdoor zet je je lijf ‘aan’) en dat je ’s avonds die 30 minuten rust pakt voor het slapen gaan, waardoor je lijf indrukken kan verwerken (hierdoor zet jij je lijf ‘uit’).
Kijk eens naar een aantal landen, zoals in Azië. Daar zijn zij vaak meer mindful bezig dan wij hier in Europa. Vroeg in de ochtend worden niet voor niets eerst oefeningen buiten gedaan, gebaseerd op tai chi, yoga of taekwondo (soms zelfs in teamverband), voordat zij overgaan naar de rest van hun dagelijkse bezigheden.
Goede gewoonten inbouwen, helpt jou verder met meer in balans zijn. Mocht je dus een excuus nodig hebben om te slapen in plaats van weer naar een scherm te staren … Mocht je dus een excuus nodig hebben om die afspraak te annuleren, omdat je er niet voldoende energie voor denkt te hebben … denk dan wat rust voor je lichaam – met alle ingewikkelde lichaamsprocessen – voor je doen kan. Let goed op je eigen grenzen. Reset jezelf elke dag.
Hoeveel tijd hoor jij minimaal voor jezelf te maken … Luister je even mee?
Alles is energie
Voldoende energie hebben heeft meer impact dan je denkt. Neem moe zijn niet voor lief. Neem jezelf niet voor lief. Geniet zo volledig mogelijk van je tijd … en jouw ‘unieke ik’.
Baal jij ook dat jij niet voldoende energie hebt om je volledig te kunnen concentreren? Of te kunnen bruisen? Is jouw energie voldoende voor wat jij doet en … ambieert? Misschien heb je wat aan mijn tips over het bekijken van jouw leefstijl. Lees eens verder op Alles is energie – tips om weer te bruisen. In deze blog vind jij ook meer uitleg over de 21/90 regel.
Heb jij voldoende afwisseling in voedingsstoffen?
Soms zitten wij zo in onze gewoonten dat wij er niet bij stil staan dat wij te eenzijdig eten. En hebben wij niet eens door dat wij meer energie kunnen winnen, beter kunnen afvallen en fitter kunnen zijn als we beter variëren. Let jij op Voldoende afwisseling in voedingsstoffen? Klik eens op de oranje link. Misschien zijn deze tips net wat voor jou.
Natuurlijk kun je je opgeven voor mijn nieuwsbrieven op mijn website. Zo blijf je op de hoogte van de nieuwste blogs, tips en aanbiedingen. Je leest de nieuwsbrief van september door te klikken op deze link nieuwsbrief september
Naslagwerken
Dr. Mark Hyman is overal te vinden, waaronder https://drhyman.com/ . Kijk eens naar zijn info! Veranderingen komen pas als jij zelf in actie komt.

Over de auteur
Vera’s zoektocht naar beter en gezonder leidde naar nieuwe inzichten. Over wat nou eigenlijk een gezonde leefstijl is. En dat fijner leven per persoon scheelt. Je vindt een deel van haar verhaal op Voorkom roofbouw – Het belang van meer slaap en minder stress. Pak haar info op haar website. Pak eventueel het assortiment van It Works bij haar op (lees de Contact met Vera’s Lifestyle Wereld ook) en herpak jezelf. Definieer jouw eigen gezonde leefstijl!
Meer van Vera’s Lifestyle Wereld
Heb jij al gezien dat Vera ook boeken schrijft? Zo vind je op de webpagina Lifestyle van Vera’s Lifestyle Wereld meer over het inspirerend lifestyle boek ‘Op naar beter’. Meer over dit motiverend doe-het-zelf-boek vind je ook op de bestelsite van de drukker Pumbo. Loop meteen naar dit werkboek door te klikken op ‘Op naar beter’ van V.P. Ramman.
Vera is naast nuchter ook een fantast. Meer over haar avonturen- en fantasyverhaal ‘De Gelijkgestemden- Een nieuw begin’ vind je op de webpagina Fantasy. Meer over dit werkelijk spannende en dikke boek vind je op de bestelsite van dezelfde drukker Pumbo. Loop meteen naar de roman door te klikken op ‘De Gelijkgestemden – Een nieuw begin’ van V.P. Ramman.
Natuurlijk zijn beide boeken ook bij alle boekhandels en online winkels als Bol.com, Paagman en Bruna te krijgen. Kun je niet wachten? Download dan meteen het gratis e-boek dat Vera voor je klaar heeft staan. Dat doe je via de nieuwsbrief – die eigenlijk verder bijna niet verstuurd wordt. Je leest meer over dit cadeau op de webpagina Gratis e-book.
Meer blogs en de vrijwaringsclausule
Ben je op zoek naar relevante blogs? Ben je op zoek naar boeken van V.P. Ramman? Loop dan eens hieronder door de blogcategorieën van Vera’s Lifestyle Wereld – of gebruik de zoekoptie.
Alle informatie op de pagina’s van Vera’s Lifestyle Wereld is naar beste weten opgesteld. Neem kennis van de vrijwaringsclausule op de website. Op die contactpagina staat ook het emailadres van Vera mocht je in contact willen komen. Natuurlijk zijn complimenten en verbeterpunten ook welkom.
Deze website kan blijven bestaan door Google Ads. Zou je daarom alsjeblieft ‘advertenties weergeven’ op ‘ja’ willen zetten? Zo kan de content met alle informatieve blogs, tips, affirmaties, motivaties en handige recepten beschikbaar blijven. Dank voor het meedenken!
- Boeken van V.P. Ramman
- DIY projecten plus tips
- Een beter mens met hond
- Een beter mens outdoor en op reis
- Een betere leefstijl en een positieve mind
- Recepten | Balansdagen en gezondere optie
- Recepten | Barbecue, kamado, grill of oven
- Recepten | Glutenvrij of tarwe-allergie of intolerantie
- Recepten | Haren en huid
- Recepten | Hollandse en andere Europese gerechten
- Recepten | Ketogeen of koolhydraatarm dieet
- Recepten | Klein budget of voordelig
- Recepten | No bake of koelkast zonder bakken
- Recepten | Suikerarm of minder suiker
- Recepten | Suriname of Hindoestaans
- Recepten | Vegan of vegetarisch