Nee, ik heb geen aandelen bij Yves Rocher. Maar ik overweeg ze nu wel. Ik ken ze van heel vroeger, toen je nog een bestelformulier op de post moest doen. En je het pakketje dagen later op het postkantoor moest ophalen. Zo lang bestaat deze cosmeticafabrikant al. Yves Rocher begon in een tijd waarin termen als ‘biologisch’ en ‘plantaardig’ nog niet ‘hot’ waren. In een tijd waarin wij als consument nog niet goed beseften dat ongezonde chemicaliën in schoonheidsproducten en voeding kunnen worden gestopt. Mocht je – net als ik – slecht tegen bepaalde producten kunnen, dan zou dat kunnen komen door die extra toevoegingen. Veel mensen reageren op bijstoffen, zonder dat ze dat weten. Wil je een betere, gezondere optie voor verzorgingsproducten? Maar wil je er ook niet de hoofdprijs voor betalen? Dan is het bekijken van de botanische verzorgingslijn van Yves Rocher de moeite waard.
Goede service voor de consument bij Yves Rocher
Mijn eigen favoriet in huidverzorging – It Works – heeft geen make-up lijn. Maar ik draag wel graag wat make up. Geen punt. Genoeg merken om uit te kiezen, maar … het moet wel rommelvrij zijn, want mijn lijf reageert heftig op die extra toevoegingen. Ik was wel lang goed voorzien. Maar mijn huidige, botanische foundation is niet meer te krijgen bij mijn ‘gezonde fabrikant’ – Forever Living Products. Erg teleurstellend, want de juiste foundation voor mij vinden is dikke ellende. Ook als een visagiste mij uithelpt. Kom ik thuis is die dure foundation te geel, te roze of niet lang dekkend. Dus was ik enorm blij dat ik eindelijk een fijne foundation in bezit had.
Tot … het op was. Gelukkig bestaat Google … Speurend over het internet kom ik veel webwinkels tegen die zich richting op biologische verzorging. Allemaal bieden zij een fijne lijn aan aan natuurlijke make up, maar … ik ken deze merken nog niet. Tussen alle zoekresultaten popt ook Yves Rocher op. Fijn. Ze bestaan nog. En de prijzen zijn nog steeds oké. Maar welke kleur foundation moet ik kiezen op basis van wat foto’s? Het telefonische contact met de klantenservice van Yves Rocher is verrassend fijn:
‘Mevrouw, ik denk dat u dit nummer nodig heeft als foundation. Maar mocht ik ernaast zitten met mijn analyse naar aanleiding van wat u mij vertelt, dan mag u opnieuw contact met ons leggen en ruilen we deze foundation gewoon kosteloos om naar een die beter bij u past.’
Ik zie water branden. Nog nooit in mijn leven als foundation-klant heb ik dit eerder mee gemaakt. En wat hebben make-up consulenten er toch naast gezeten met mijn huidanalyse! Of ik nu wel of niet live voor hen stond. Het heeft wel wat in een tijd dat je lijkt te moeten vechten voor je service als consument zijnde. Dat een klantenservice gewoon zegt: ‘Wij maken het goed bij je. Je koopt iets niet voor niets.’
Cadeautjes en proefzakjes voor klantenbinding bij Yves Rocher
Weet jij trouwens dat Yves Rocher – nog altijd – veel weg geeft in de vorm van cadeautjes en proefzakjes? In een tijd waarin veel parfumeriezaken en drogisterijen juist moeilijk doen met ‘gratis proefjes’? En hoe meer je bestelt bij Yves Rocher, hoe meer je cadeau krijgt. Dat loopt behoorlijk op. Natuurlijk doet Yves Rocher op deze manier aan klantenbinding, hogere orders en verkapte reclame, maar uitproberen wordt wel leuker zo! En je geeft nog eens wat weg aan een ander – die ook weer kan uitproberen! Slim concept dus.
Minder gevaarlijke stoffen in nagellak van Yves Rocher
Tot nu vind ik nagels zelf lakken een crime. De lak drupt, ik schiet uit of het borsteltje kan niet voldoende vasthouden … En ik heb geen geduld om mijn nagels te laten lakken bij een nagelstudio. Bovendien vertrouw ik al die rommel in nagellak niet. Fabrikanten zijn vaak losjes in het vermelden van gevaarlijke stoffen. Veel mensen realiseren het zich niet, maar nagelriemen nemen erg snel stoffen op, dus ook de gevaarlijke chemicaliën. Ik vervuil mijn lijf liever op een andere manier.
Bovendien hebben vrouwen een complexe hormoonwisseling. En oefenen veel stoffen invloed uit op die hormonen. Dan is het goed je lijf zo weinig mogelijk te belasten met stoffen die je uit balans kunnen brengen. We stellen onszelf al voldoende bloot aan een hoop ongezonde bestanddelen. Waar je dus een bewuste keuze kunt maken, hoor je dat eigenlijk gewoon te doen.
Yves Rocher lijkt als fabrikant beter na te denken over gezondheid en milieu. De ingrediëntenlijst bij de gewone nagellak vermeldt bewust dat de lak geen gevaarlijke stoffen bevat, zoals tolueen, formaldehyde, kamfer of ftalaten. De fabrikant mikt op heldere, intense kleuren uit het plantenrijk en het gebruik van elemihars voor een dekkende, glanzende en sneldrogende lak. Yves Rocher heeft ook gellak, mocht je dat interessant vinden. Maar ik wil nagellak die in no time van mijn nagels afgaat, dus kies ik voor de normale lak.
Met lage prijzen voor seizoenkleurtjes variërend van euro 1,75 tot euro 5,95 voor 5 ml – afhankelijk van aanbiedingen – kan ik me geen buil vallen. Precies wat Yves Rocher wil natuurlijk. En ik luister braaf als consument die graag ‘gezondere producten’ wil.
Een veel te grote order bij Yves Rocher
Na het plaatsen van mijn bestelling heb ik mijn pakketje binnen twee dagen in huis. Fijn om de vertrouwde douchegel ‘van vroeger’ weer te zien met allerlei frisse fruitgeuren die je doen watertanden, zoals granaatappel, framboos en kokos. Ook een aantal producten uit de mannenlijn zijn helemaal prima voor mijn dierbare echtgenoot. Want natuurlijk heb ik veel meer besteld dan ik van plan was. Door dat slimme concept – bestel dit, dan krijg je dat ook nog – van Yves Rocher. Naast foundation ook flesjes nagellak, flesjes douchegel, scheerschuim en meer! Ik zit even in een soort ‘walhalla’ van leuke, vrolijke en geurige producten.
De bad- en douchegel lijn van Les Plaisirs Nature blijkt fijn voor mijn jongens. Zonder parfum, maar met essentiële oliën, waardoor zij wel een natuurlijke geurbeleving hebben en meer interesse krijgen voor botanica.
De verzorgingsproducten voor mannen blijken fijn! Geen geïrriteerde huid. Simpel in gebruik. Precies wat een man wil in de twee tellen geduld die hij heeft.
Schitteren met plantaardige nagellak van Yves Rocher
Ik verwachtte met die lage bedragen niets van de flesjes nagellak. Een soortgelijke prijsklasse heb ik al thuis van andere merken en stelt niets voor. Wat had ik het mis met Yves Rocher! De flesjes overtreffen mijn verwachtingen! Bij de eerste streek merkte ik al dat de lak een mooie, samenhangende laag vormt die vanzelf over de nagel vloeit en blijft liggen. Zonder gellak te zijn. Hierdoor had ik aan een basecoat en een laklaag genoeg. Een win-win. Ik houd namelijk niet van gedoe en heb zeker geen geduld voor meer lagen. Voor de d’Or Pailleté als top coat maak ik intussen wel een uitzondering. Deze goud met zilver glitters zijn fascinerend! De hele nagel komt tot leven en doet me denken aan een sterrenhemel. De glitters zijn zacht in tegenstelling tot een andere glitterlak die ik thuis heb, waardoor de coating niet aan voelt als schuurpapier. Deze top coat is dun vergeleken met de gewone lak. Toch lekt dit ook niet.
Elemihars en een slimme kwast
Het perfect uitvloeien wordt veroorzaakt door het bijzondere samenspel van natuurlijke ingrediënten zoals de elemihars. De hars zorgt voor een samenhangende vloeistof, een waanzinnige glans en een harde laag. De nagellak vloeit hierdoor van de kwast zonder hinderlijk te druppelen. Het borsteltje heeft een waaiervorm die naar de vorm van je nagelriemen is geknipt, waardoor je zonder moeite de lak snel en goed over je nagel verdeelt. Tot aan je nagelriemen. Zonder uit te schieten, want de borstel ligt goed in de hand en de haartjes verdelen heerlijk over de nagel. Een laag van de Yves Rocher nagellak voldoet bij mij. Zonder al te veel geknoei. Wat ongekend is met mijn amateurstatus nagels lakken en het lakken wel leuk voor me maakt. Deze flesjes nagellak blijven langer bij mij zitten dan andere lak. Bij mij chipt alles normaal binnen een dag, omdat ik nou eenmaal een hekel heb aan handschoenen dragen en graag het hele huishouden en de tuin zelf doe zonder op mijn nagels te letten. De lak van Yves Rocher chipt pas een beetje na een dag of vier. Het grootste deel moet ik er na een dag of zeven afpoetsen, omdat het tijd wordt voor een andere, warme tint.
Warme glans met biologische nagellak
De kleuren zijn ronduit fascinerend. Warm. Veel glans. Ook verwijderen gaat snel en simpel met een gewone nagellakremover. Zonder rommel. Gezien het feit dat deze flesjes nagellak van biologische oorsprong zijn en dus stukken gezonder voor je lijf, is Yves Rocher prijstechnisch absoluut een win-win. Wil je meer weten over de ingrediënten, neem dan vooral contact op met de klantenservice. Hoe meer zij weten over de wensen van cliënten, hoe beter zij hun omschrijvingen kunnen veranderen, en betere keuzes kunnen maken in hun samenstelling.
Enne … natuurlijk bleek de aangeraden foundation precies de fles te zijn voor mijn huid! En daar ging het om! Inmiddels gebruik ik ook wat lippenstiften, lippenbalsems en mascara. De lippenstiften en lippenbalsems verzorgen alle lagen van de huid goed, waardoor je lippen niet uitdrogen. De kersenolie in de lippenstift is aangenaam van geur en smaak. Ook de niet-watervaste mascara is redelijk watervast. Mijn wimpers werden nog nooit zo lang en bleven nog nooit zo lang in vorm. Ik heb inmiddels voor het eerst ooit gekozen voor een luchtige, transparante foundation. En alles, werkelijk alles, bevalt uitstekend. Wat dat betreft? Zou je Yves Rocher een nieuwe kans moeten geven, zoals ik deed.
Bestellen bij Yves Rocher hoeft tegenwoordig niet meer met een handgeschreven bestelformulier. Het mag nog wel. Dat heeft wel zijn charme. Dat Yves Rocher nog zo werkt. Net als dat ze nog steeds een ruime betaalperiode hanteren. Bestellen kan snel en trefzeker via de webwinkel op https://www.yves-rocher.nl/control/main/ . Kijk eens naar hun natuurlijke assortiment. Dat vinden ze vast leuk. Zij zijn net zo gek op botanica en natuurlijke verzorging als wij bij It Works.
Meer van Vera’s Lifestyle Wereld
Heb jij al gezien dat Vera ook boeken schrijft? Zo vind je op de webpagina Lifestyle van Vera’s Lifestyle Wereld meer over het inspirerend lifestyle boek ‘Op naar beter’. Meer over dit motiverend doe-het-zelf-boek vind je ook op de bestelsite van de drukker Pumbo. Loop meteen naar dit werkboek door te klikken op ‘Op naar beter’ van V.P. Ramman.
Vera is naast nuchter ook een fantast. Meer over haar avonturen- en fantasyverhaal ‘De Gelijkgestemden- Een nieuw begin’ vind je op de webpagina Fantasy. Meer over dit werkelijk spannende en dikke boek vind je op de bestelsite van dezelfde drukker Pumbo. Loop meteen naar de roman door te klikken op ‘De Gelijkgestemden – Een nieuw begin’ van V.P. Ramman.
Natuurlijk zijn beide boeken ook bij alle boekhandels en online winkels als Bol.com, Paagman en Bruna te krijgen. Kun je niet wachten? Download dan meteen het gratis e-boek dat Vera voor je klaar heeft staan. Dat doe je via de nieuwsbrief – die eigenlijk verder bijna niet verstuurd wordt. Je leest meer over dit cadeau op de webpagina Gratis e-book.
Meer blogs en de vrijwaringsclausule
Ben je op zoek naar relevante blogs? Ben je op zoek naar boeken van V.P. Ramman? Loop dan eens hieronder door de blogcategorieën van Vera’s Lifestyle Wereld – of gebruik de zoekoptie.
Alle informatie op de pagina’s van Vera’s Lifestyle Wereld is naar beste weten opgesteld. Neem kennis van de vrijwaringsclausule op de website. Op die contactpagina staat ook het emailadres van Vera mocht je in contact willen komen. Natuurlijk zijn complimenten en verbeterpunten ook welkom.
Deze website kan blijven bestaan door Google Ads. Zou je daarom alsjeblieft ‘advertenties weergeven’ op ‘ja’ willen zetten? Zo kan de content met alle informatieve blogs, tips, affirmaties, motivaties en handige recepten beschikbaar blijven. Dank voor het meedenken!
- Boeken van V.P. Ramman
- DIY projecten plus tips
- Een beter mens met hond
- Een beter mens outdoor en op reis
- Een betere leefstijl en een positieve mind
- Recepten | Balansdagen en gezondere optie
- Recepten | Barbecue, kamado, grill of oven
- Recepten | Comfort food en street food uit de hele wereld
- Recepten | Desserts, snacks en lekkernijen
- Recepten | Glutenvrij of tarwe-allergie of intolerantie
- Recepten | Haren- en huidverzorging
- Recepten | Hollandse en andere Europese gerechten
- Recepten | Ketogeen of koolhydraatarm dieet
- Recepten | Klein budget of voordelig
- Recepten | Lactosevrij en/of koemelkvrij
- Recepten | No bake of koelkast zonder bakken
- Recepten | Pindavrij en/of notenvrij
- Recepten | Suikervrij of minder suiker toegevoegd
- Recepten | Suriname of Hindoestaans
- Recepten | Vegan of vegetarisch
