Jouw smaakpapillen zullen je bedanken voor deze lekker frisse vegan kiwi-appeltaart, want elk hapje zorgt voor een smaakexplosie. En dat met maar 8 ingrediënten. Waar het in Nieuw-Zeeland vrij gewoon is om kiwi in warme desserts te verwerken, eten wij kiwi in Nederland het vaakst uit het vuistje. Soms zien we kiwi als garnering op ons bord of soms in een fruitsalade. That’s it. En dat terwijl die frisse smaak van kiwi juist zo‘n waardevolle toevoeging kan zijn aan cakes en koekjes. Tijd voor een warm taartje dus!
Deze appeltaart is een prettige combinatie van een zachte vulling en een stevige bodem. De appeltaart bevat geen rozijnen, waardoor je het friszure van de kiwi en appels beter proeft. Ook gaat in deze taart geen kaneel, maar custard waardoor je een zacht vanillesmaakje krijgt. Deze kiwi-appeltaart is een absolute aanrader als je eens een andere appeltaart op tafel wilt zetten. Het zorgt voor een bevrediging van de smaakpapillen die tegenwoordig te weinig worden uitgedaagd. Door de bijzondere samenstelling is het met recht een bourgondische taart en een fusion recept om te bewaren.

Fusion recept lekker frisse vegan kiwi-appeltaart
Dit fusion recept combineert Nederland en Nieuw-Zeeland. De appel, kiwi en custard passen erg goed bij robuust deeg. Ik pakte voor het gemak een appeltaartmix, maar kies zelf gerust voor speltmeel of boekweitmeel en bruine suiker. Als ik zelf meng, kies ik voor 250 gram zelfrijzend bakmeel en 125 gram suiker. Houd voor jezelf het overzicht. In principe heb je maar 8 ingrediënten nodig.
Dit recept is geschikt voor veganisten. Quinoa meel zorgt voor een zacht en soepel deeg, waarbij je niet merkt dat er geen ei is gebruikt. In plaats van quinoa meel en kokosmelk kun je ook kiezen voor een ei en wordt de taart dus vegetarisch. Dat geldt ook als je de kokosolie vervangt door zuivel als roomboter.
Voor een appeltaart gebruik ik soms appelen die overblijven op de fruitschaal. Maar meestal liggen daar zure appels als Elstar en Jonagold. Bij dit recept zijn door het zuurtje van de kiwi echter ook zoete appels als Gala en Braeburn geschikt. Ik gebruikte groene kiwi, maar de gele kiwi zou ook prima kunnen. De ingrediënten en stappen vind je ook in de YouTube-video van Vera’s Lifestyle Wereld.

Kiwi-appeltaart | Vegan fusion recept | Heerlijke smaakexplosie!
Equipment
- oven
- bakvorm
- schaal
Ingrediënten
- Deeg
- 400 gram appeltaartmix
- 160 gram kokosolie
- 20 gram quinoa meel
- 3 eetlepels kokosmelk
- Vulling
- 900 gram appel 5 appels
- 300 gram kiwi 4 kiwi’s
- naar smaak 50 gram suiker
- 2 eetlepels custard
Instructies
- Verwarm de oven voor op 175C. Schil en snijd de appelen en kiwi’s in stukjes. Meng met suiker en custard en zet apart.
- Voeg appeltaartmix en quinoa meel samen in een kom. Gebruik kokosolie op kamertemperatuur of verwarm het iets vooraf. Wrijf de kokosolie door de appeltaartmix. Voeg een lepel kokosmelk toe en kneed. Voeg een tweede en eventueel een derde lepel kokosmelk toe tot het deeg zacht en soepel is.
- Gebruik ongeveer 1/3 van het deeg voor het bekleden van de bodem van een ovenschaal. Bekleed met 1/3 van het deeg de wanden. Stort de vulling op de bodem en verdeel over de schaal. Vorm reepjes van het laatste restje deeg en verdeel de reepjes over de vulling.
- Bak op 175C in het midden van een voorverwarmde oven gaar in 60 minuten. Als het deeg opgezwollen en bruin oogt en de vulling zacht en gaar is, is de taart klaar. Laat afkoelen en snijd aan. De taart is extra lekker met room en/of vanillesaus.
Video
Zei iemand daar appeltaart?
Deze appeltaartrecepten zijn ook erg de moeite waard!
Vera’s winkeltips voor dit recept
Om je een beetje op weg te helpen: De onderstaande producten lijken op wat ik gebruik. Dat scheelt weer zoeken!
- Zelf een glutenvrije taartmix maken houdt jou misschien tegen. Gelukkig bestaan er goede bakmixen zoals de Schar mix C gebak en koekjes (Winkelglutenvrij.nl). Veel plezier met deze quick fix!
- In plaats van gewone suiker kun je kiezen voor donkere basterdsuiker van Van Gilse (Foodworld-XL) voor een volle, donkere smaak.
- Deze taart past in meerdere vormen, zoals in een quichevorm van Mama Cucina (Bol.com). Deze schaal is zo mooi, dat het presenteren een feestje wordt!
- Het oog wil ook wat. Gebruik mooie bordjes, zoals een Japans Porseleinen Gebaksbordje – Tokyo Design Arahake (The Oriental Shop)
- Mijn wok is van gietijzer en gaat zonder overdrijven voor altijd mee. Het is niet meer te koop. Maar een goede optie is de IJzeren Wok met een platte bodem van Tokyo Design Studio(The Oriental Shop)
- Deze appeltaart heeft niet veel meer nodig. Maar deze Ceylon kaneel (De Notenshop) is erg lekker! Spuit een toef slagroom op de taart en strooi daar een beetje kaneel over. Heerlijk!