Surinaamse Dawet panna cotta | Vegan 3 ingrediënten recept

Surinaamse Dawet panna cotta | Vegan 3 ingrediënten fusion recept

Deze Italiaans-Surinaamse Dawet Panna cotta is een romig dessert. Gemakkelijk 3-ingredienten fusion recept zonder gelatine. Vegan en glutenvrij. Bereiding in YouTube-video.

Panna cotta is een heerlijk zacht, romig Italiaans nagerecht. Het is een soort pudding gemaakt van room en lijkt op de Franse crème brulee. Door de zuivel te vervangen door kokosmelk en Surinaamse Dawet siroop til je dit toetje naar een romige tropische traktatie. Lekker fusion, lekker anders. Serveer bij Deze Surinaamse Dawet panna cotta naar smaak fruit en een plak cake of chocola bij en je hebt een heerlijk verzadigend grand dessert. Dit veganistisch fusion recept is bovendien gemaakt zonder gelatine. En je hebt maar 3 ingrediënten nodig!

Panna cotta wordt doorgaans gemaakt met room, suiker, vanille en gelatine. Het is geen ingewikkeld recept – en ideaal voor beginners of mensen met weinig tijd. Vaak wordt het afgetopt met een vruchtencompote. Dit vegan en fusion Surinaams-Italiaans recept op basis van kokosmelk biedt een heerlijke, plantaardige variatie op het authentieke dessert. Breng dus eens Italiaans panna cotta, Surinaamse Dawet en Japanse agar agar samen en je krijgt een fantastisch fusion dessert! Bovendien is dit vegan 3-ingrediënten recept gemakkelijk uit te voeren. In 5 minuten staat deze romige pudding in de koelkast. 3 uur later kan het op tafel staan.

Surinaamse Dawet panna cotta | Vegan 3 ingrediënten recept
Surinaamse Dawet panna cotta | Vegan 3 ingrediënten recept

Surinaamse Dawet panna cotta | Vegan 3 ingrediënten fusion Surinaams-Italiaans recept

Met de geliefde Surinaamse rozensiroop, genaamd Dawet, geniet je dubbel van de fusion keuken. ‘Dawet stroop’ heeft een zoete, bloemige smaak en wordt normaal gesproken aangelengd met melk of kokosmelk. Het heeft wat weg van een milkshake. Afhankelijk van het merk kun je beschikken over een rozensiroop zonder melkpoeder, mocht je een zuivelvrij, lactosevrij en vegan recept willen. Dit recept is sowieso geschikt voor vegetariërs en is glutenvrij, pindavrij en notenvrij. Door deze siroop te gebruiken, is extra suiker toevoegen is niet nodig.

Kies voor een volvette kokosmelk, afhankelijk van het merk is dat circa 17-20%. Hiermee krijg je een heerlijk romig dessert. Wil je dat niet, dan volstaat elk andere kokosmelk. Mocht je kokosmelk niet lekker vinden, dan is elk andere plantaardige melk prima. Of leng naar wens aan met een deel water.

Hoe maak je panna cotta zonder gelatine maar met agar agar?

Agar agar is een veganistisch alternatief voor gelatine. Dit bindmiddel wordt gewonnen uit zeewier. Ik gebruik de poedervorm, dus dat scheelt inweken. Een zakje agar agar poeder bevat doorgaans 7 gram poeder, geschikt voor ongeveer 1 liter water.

Room en kokosmelk hebben iets meer nodig, gebruik dus of de hele zak voor een stevige pudding, of een theelepel, zijnde circa 3-5 gram voor een meer jelly-achtige substantie. Let erop dat agar agar even moet koken om te kunnen geleren.

Alle ingrediënten zijn te koop bij een Aziatische supermarkt. De bereidingswijze is ook te volgen in de onderstaande YouTube-video. Mijn puddingvormpjes lijken op deze van Dr Oetker.

Surinaamse Dawet panna cotta | Vegan 3 ingrediënten recept

Italiaans-Surinaamse Dawet Panna cotta | Vegan 3-ingredienten fusion recept

Vera Ramman
Deze Italiaans-Surinaamse Dawet Panna cotta is een romig dessert. Gemakkelijk 3-ingredienten fusion recept zonder gelatine. Vegan en glutenvrij. Bereiding in YouTube-video.
Voorbereidingstijd 1 minuut
Bereidingstijd 5 minuten
Koelkasttijd 3 uur
Totale tijd 3 uur 6 minuten
Gang Nagerecht
Keuken Fusion, Italiaans, Surinaams
Porties 4 stuks

Equipment

  • pan
  • vormpjes of glazen

Ingrediënten
  

  • 400 ml kokosmelk
  • 100 ml Dawet siroop
  • 1 theel agar agar poeder
  • evt. topping als (gevriesdroogd) fruit, slagroom, chocola, etc

Instructies
 

  • Voeg kokosmelk en Dawet siroop toe aan een pan. Roer in koude toestand de agar agar er goed door.
  • Verwarm de pan onder voortdurend roeren. Wrijf steeds de klontjes agar agar fijn tegen de wand van de pan.
  • Breng de vloeistof aan de kook, zet het vuur lager, zodat de inhoud alleen borrelt. Blijf roeren en de agar agar fijn wrijven tegen de wand. 2-3 Minuten koken is voldoende. Je merkt dat de vloeistof iets dikker is en wat glanst. Aan de rand geleert de vloeistof wat.
  • Stort de vloeistof in een vorm of, vormpjes of glaasjes. Als je de vormpjes daarna nog op een bord wilt storten, wrijf je de vormpjes van tevoren in met wat smaakloze olie, zoals zonnebloemolie. Zo zal de pudding gemakkelijker loslaten.
  • Laat de panna cotta opstijven. In de koelkast zal dat doorgaans 3 uur in beslag nemen. Duw de panna cotta uit de vormpjes, als je vormpjes hebt gebruikt.
  • Dien naar smaak op met koek, cake, chocola, fruit. Bij Dawet passen bijvoorbeeld aardbeien, frambozen, ananas, perzik, mango, passiefruit. – Geniet ze!
  • Gebruik een topping als (gevriesdroogd) fruit, zoals rode aalbessen crunch of frambozen crunch voor een extra wow-effect

Notities

Met een fles Dawet rozensiroop zonder melkpoeder heb je een zuivelvrij, lactosevrij en vegan recept. Dit recept is sowieso geschikt voor vegetariërs en is glutenvrij, pindavrij en notenvrij.
Kies voor een volvette kokosmelk, afhankelijk van het merk is dat circa 17-20%, voor een heerlijk romig dessert. Mocht je kokosmelk niet lekker vinden, dan is elk andere plantaardige melk prima.- 
Room en kokosmelk hebben iets meer agar agar nodig dan water of sap, gebruik dus 1-  theelepel, zijnde circa 3-5 gram voor een jelly-achtige substantie. Let erop dat agar agar even moet koken om te kunnen geleren. Alle ingrediënten zijn te koop bij een Aziatische supermarkt.
Trefwoord comfort food, fusion food, fusion recept, glutenvrij, lactosevrij, notenvrij, pindavrij, surinaams eten, surinaamse keuken, vegan, vegetarisch, vera’s lifestyle wereld, zuivelvrij

Vera’s winkeltips voor dit recept

  • Mocht je niet aan een fles Surinaamse Dawet kunnen komen, dan zijn er andere merken die vergelijkbare rozensiroop maken, zoals de Monin Koffiesiroop Rose (Bol.com)
  • Dit dessert staat ook mooi in Arcoroc ijscoupe-glazen (Bol.com). Perfect om een blijvende indruk te maken – en lekker gemakkelijk omdat je de panna cotta in de glazen kunt opdienen.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Rating recept